Hoşgeldiniz!

Özgül Öztürk Kimdir?

Özgül Öztürk, sürdürülebilir mimariye güçlü bir şekilde odaklanan İstanbul merkezli bir mimari tasarımcıdır.

Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık bölümü ve Marmara Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) Yüksek Lisans mezunudur.

Meslekte 30 yıllık deneyimi ile sürdürülebilir mimari ve kalkınma konularında ulusal ve uluslararası ödül sahibidir. Permakültür Tasarımcısı ve Feng Shui Danışmanıdır.

Geçmişin bilgeliği, bugünün bilgisiyle, geleceği tasarlıyoruz” mottosuyla çalışmalar yapan Özgül Öztürk, vizyoner aktivist, düş kurucu, konuşmacı ve eğitmendir.

Kentte ve kırsalda bütünsel bir yaklaşımla tasarlayıp, üretirken odağına; doğa mahrumiyeti hisseden günümüz insanının özlem duyduğu ferahlık ve refah hislerini uyandıracak mimari-sürdürülebilirlik odaklı “Döngüsel Tasarım” lar yapmaktadır.

ozgul-ozturk-vesikalik-renkli ozgul-ozturk-vesikalik-gri

Kadın Girişimciler Derneği - KAGİDER’in 2004’ten beri üyesi, 2015-2017 Yönetim Kurulu Üyesidir. Yuvam Dünya, İstanbul Ekoloji Rotary Kulübü Yönetim Kurulu üyelikleri bulunmaktadır. MIT - Otto Scharmer “Transforming Business, Society and Self” katılımcılarındandır.

Özgül Öztürk 2020'de “İklim için Yaşam Alanları- Büyük Etki için Tasarım” temasıyla TEDxLabredoor konuşmacılarından biridir.

 Türkiye’de “Döngüsel Tasarım” (Mimari-Sürdürülebilirlik odaklı) konusunda çalışmalar yapan Özgül Öztürk, 1998'den beri kurucusu olduğu A Mimarlık'ta mimari çalışmalarına devam ediyor.

"Geçmişin Bilgeliği, Bugünün Bilgisiyle"

Rakamlarla Döngüsel Tasarım

+ 0
Tamamlanan Proje
0 %
Memnuniyet
0
Tasarım Ödülü
0
Mutlu Müşteri

DÖNGÜSEL

dongusel-tasarim-hakkimizda-odul

Ödüllerimiz

Ulusal ve uluslararası pek çok ödül alan Özgül Öztürk, 1998'den beri kurucusu olduğu A Mimarlık'ta çalışmalarına Özgül Öztürk Döngüsel Tasarım olarak devam ediyor.

İNCELE

Türkiye'ye Dünya'dan Büyük Ödül

Özgül Öztürk’, ‘Toprağın Kadınları’ yarışması “Sürdürülebilir Kalkınma” dalında 2 Dünya Birincilik Ödülü, 1 Türkiye Birincilik Ödülü almıştır.

*Yves Rocher & France Institute
**Uluslararası Büyük Jüri Ödülü Dünya Birincisi
**Uluslararası Halk Oylaması Ödülü Dünya Birincisi